пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

План уроку з використанням комунікативно-діалогової моделі

9-й клас (5й рік вивчення)
Тема: Подорож. На вокзалі
Мета: засвоїти лексику з теми та активізувати її у мовленні учнів; сприяти розвитку в учнів уміння ввічливо висловлювати власні думки, використовуючи засвоєний лексичний матеріал; розвивати комунікативні вміння, діалогічне мовлення, взаємодію в парах; виховувати толерантність, самостійність, зацікавленість у вивченні німецької мови.

№ п/п
Етапи комунікативно-діалогової моделі уроку
Етапи уроку
Тип взаємодії
Методи, прийоми, форми
Завдання учням

Мета діяльності
Зона відповідальності учнів
1
Етап педагогічної організації комунікати
вно-діалогового простору уроку
Організаційний момент
вчитель↔учні, вчитель↔учень, учень↔учні
«мікрофон», бесіда
Дати відповідь на питання: Я вирушаю в подорож. Чому у мене такий хороший настрій?
Створити позитивний емоційний настрій та мотивувати до використання іноземної мови
Висловити власну думку, або ж позицію
Створення іншомовного середовища
вчитель↔учні, учень↔учні
Гра «Крокодил»
Назвіть ситуацію, в якій перебуває гравець, які проб леми він має

Створення умов необхідності використання іноземної мови
Прийняти рішення про власну участь в уроці, та власну діяльність під час уроку
2
Етап мотивації та визначення завдань комунікації
Повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності
вчитель↔учні, учень↔учні
«мікрофон», «снігова куля»
Назвіть тему уроку, визначте передбачувані результати уроку, зону практичного використання пропонованого матеріалу
Визначити  власну мету уроку, передбачити шлях та необхідні кроки для досягнення мети

Визначити об'єм та практичне значення пропонованого матеріалу, об'єм роботи, передбачити способи контролю  результату
Актуалізація опорних знань
вчитель↔учні, учень↔учні
Асоціограма, брейнстормінг, робота в парах
Визначте необхідний вортшац для уроку, назвіть відому частину, складіть речення з названими словами, утворіть пари, обговоріть проблему людей на малюнку та визначте можливі шляхи їх розв'язання. Висловтесь.
Повторити відому лексику до теми, знайти нестандартні шляхи використання лексики з інших тем,підготовка до наступного етапу
Проаналізувати власний лексичний запас та визначити необхідні кроки для його поповнення, розглянути можливості використання інших, немовних засобів у ситуації
3
Етап моделювання ситуацій
Вивчення нового матеріалу, вступні вправи
вчитель↔учні, учень↔учні, вчитель↔учень
Пояснення, повторення прослуханого, «склади речення»
Прослухайте та повторіть нові слова, назвіть складні для вимови, опрацюйте їх. Складіть особисті речення з новими словами
Створити умови для засвоєння нового матеріалу, формувати первинні навички використання нової лексики
Опрацювати нові слова у особистому відношенні
Тренувальні вправи
вчитель↔учні, учень↔учні, вчитель↔учень
Групова робота. Розігрування діалогів у типових ситуаціях
Прослухайте приклади розмов, утворіть групи та розіграйте дані діалоги в ролях
Розвивати навички використання лексики, розвивати комунікативну компетентність
Спостерігати комунікативну ситуацію, тренувати власні дії
4
Етап презентації створених комунікативно-діалогових моделей
Формування та розвиток вмінь та навичок. Творчі вправи
вчитель↔учні, учень↔учні, вчитель↔учень
Робота в парах. Складання та презентація діалогів
Утворіть пари складіть та презентуйте діалог за сюжетом, дотримуючись умов
Формувати вміння діяти в змінених, нестандарних умовах, шукати шляхи вирішення
Спостерігати, порівнювати та аналізувати дії однокласників, оцінювати результати
Контроль засвоєного матеріалу
вчитель↔учні, учень↔учні, вчитель↔учень
Складання шаблону дій
Складіть порадник для однолітків «Мої дії»
Контроль роботи, самоконтроль, встановлення зони росту
Аналіз та самоконтроль роботи
5
Етап рефлексії результатів
Рефлексія. Підведення підсумків уроку
вчитель↔учні, учень↔учні
«Ельфхен»
Висловіть свої враження від уроку, складіть вірш «ельфхен»
Аналіз та оцінка ефективності уроку, визначення зони росту, мотивація  самостійна роботи над матеріалом вдома
Критична оцінка отриманих результатів,  самоцінка, визначення необхідного для подальшого зростання

Комунікативно-діалогова модель уроку німецької мови